מטופלים מגיעים אלי עם בעיות שונות, רבים מגיעים בעת משבר, עם קשיים בזוגיות, בהורות או בתחום עיסוקם.
חלקם פונים אלי בעקבות סימפטומים נפשיים ופיזיים, כאבים ומחלות בעלות מרכיב פסיכוסומאטי.

לעיתים קרובות הם סובלים מסימפטומים של חרדה: פחדים ספציפיים, התקפי חרדה, חרדה חברתית, ודריכות כללית, ו/או דיכאון: חוסר כוחות, אובדן היכולת ליהנות ותחושת ייאוש כללית.

גם אם אינם יודעים לשים את האצבע על בעיה ממוקדת, מטופלים מתארים תחושות קשות המלוות אותם ביומיום, שעמום, כעס, חוסר שקט, ומעלים שאלות על משמעות החיים והמוות.

הכשרתי כפסיכולוגית קלינית הייתה רוב רובה מבוססת על התיאוריות והפרקטיקה הפסיכואנליטית, אשר מטרתה ללוות את המטופל במסעו פנימה, להגדיל את המרחב הפנימי העומד לרשותו ולעזור לו למצוא פשר ולהגיע לתובנות עמוקות העומדות בבסיס אישיותו.
בטיפולים רבים, מדובר על תהליך של התפתחות וגיבוש זהות נפרדת, בוגרת ועצמאית, כאשר הקשר הטיפולי מהווה סביבה מיטיבה ותומכת לגדילה.

בנוסף לתפיסת העולם הפסיכואנליטית, נחשפתי לשיטות טיפול קוגניטיביות והתנהגותיות, ואני משלבת אותן בעבודה הטיפולית.

את הרפואה הסינית פגשתי בתוך מסע ההתפתחות האישי שלי, וככל שהעמקתי את הבנתי בעולם זה, וחוויתי את השפעות הטיפול על בשרי, ראיתי את החיבורים בין עולם הפסיכולוגיה והתיאוריות הפסיכואנליטיות לבין פילוסופיות הזן והטאו.
מצאתי את החיבור בין הגוף והנפש אשר היה חסר לי לאורך כל הכשרתי ועבודתי בקליניקה וחשוב מכל, מצאתי שזה עובד!

אותו המטפל אשר דרכו נחשפתי לרפואה הסינית, הפך להיות השותף שלי לעבודה הטיפולית.

מטופלים אשר בוחרים בטיפול משותף, מקבלים טיפול בדיקור וטיפול פסיכולוגי באמצעות שיחה איתי בזמן שהמחטים עובדות. קיימת תקשורת בינינו (המטפלים) באשר לתהליך הטיפולי, ללא חשיפה של תוכני השיחה ופגיעה בפרטיות המטופלים.
הפגישות הן אחת לשבוע, אורך הטיפול הוא כ50 דקות, ועלותו 400 ₪ לפגישה.

אני רואה בשנים האחרונות כי הטיפול המשולב יעיל יותר, סימפטומים גופניים ונפשיים משתפרים במהירות ותהליכים של שינוי מואצים. בעקבות הטיפול בדיקור, ראיתי את מטופלי מקבלים במהרה כוחות חדשים ויותר שקט ושליטה במחשבות מטרידות.
כתוצאה מזאת, נוצר מרחב לעבודה פנימית משמעותית בפגישות שלנו.

כמובן שניתן לפנות אלי לטיפול פסיכולוגי ללא דיקור סיני, אשר גם אליו אני מביאה את התובנות שלי על יחסי הגומלין בין הגוף והנפש.

הרגישו חופשי לפנות אלי בכל שאלה או התייעצות…

בריאות כמטרה טיפולית?

הופתעתי לגלות על עצמי, כמו גם על רבים ממטופלי, כי המילה "בריאות" איננה בראש רשימת סדר העדיפויות שלנו, לא כמטרה טיפולית ולא כשאיפת חיים. זאת כמובן כל עוד ניתן לתפקד, לקום בבוקר, להכין סנדוויצ'ים, לצאת [...]

מה זה אומר להיות בריאה?

כל-כך התרגלנו למיגרנות, כאבי המחזור החזקים, לשכמות התפוסות ולדלקות בדרכי השתן, שלעיתים כבר איננו מבחינות בהם. מה שיותר חמור בעיני, היא העובדה שרובנו הגדול מסתובבות עם סימפטומים של חרדה ו/ או דיכאון , מבלי שום [...]

בניית עמוד שדרה

מי אני? מה אני רוצה? מה אני אוהבת? מה נכון לי? מה מחזק אותי ומה מחליש אותי? נשמע טריוויאלי, אבל לא... רובנו הגדול מתקשות לענות על שאלות אלו, אם בכלל לקחנו את הזמן לעצור ולחשוב [...]

תשוקה, מיניות ובהירות במחשבה

אז מה עושים עם כל הבריאות הזאת? אני כבר לא עסוקה כל היום בתכנון החופשה הבאה, כי הבנתי שהכי נכון לי להיות בבית... ואינני מתרוצצת ממקום למקום כדי לשמור על קשרים שלא תמיד תורמים [...]

ומה איתנו הגברים?

הבחירה שלי לפנות לנשים ולהתייחס לסוגיות שבהורות ובזוגיות, הייתה בחירה להביא בדרך זו גם את עצמי. יחד עם זאת, כל הכתוב נוגע גם לגברים ולאנשים בכל שלבי חייהם. בעבודתי בקליניקה, אני פוגשת גם מתבגרים ומתבגרות, [...]